Położenie

Pobierowo – to wysunięta najbardziej na zachód i niewątpliwie jedna z najładniejszych miejscowości Wybrzeża Rewalskiego.

Położone wzdłuż morskiego brzegu, jest popularnym kąpieliskiem i miejscem wypoczynku w okresie letnim oraz spacerów w powietrzu nasyconym solami i związkami magnezu i jodu przez cały rok.

Piaszczysta, szeroka plaża i czysta woda to nie jedyne walory Pobierowa. Dzięki położeniu wśród sosnowych lasów miejscowość ta zyskuje specyficzny mikroklimat doskonale kojący różnego rodzaju dolegliwości dróg oddechowych.

Miejscowość ma ok. 3 km długości i jej oś stanowi biegnąca równolegle do brzegu Morza Bałtyckiego ul. Grunwaldzka. Piękna aleja ciągnąca się wzdłuż całej miejscowości oraz mnogość leśnych uliczek stwarzają doskonałe warunki do spacerów i rowerowych wycieczek. Pieszo lub rowerem można dotrzeć do Pustkowa lub Trzęsacza.

Pobierowo to nie tylko enklawa dla lubiących plażę, ciszę i szumiące lasy. Dzięki doskonale rozwiniętej gastronomii, licznym kafejkom, lokalom i „piwnym ogródkom” znajdzie tu miejsce turysta szukający nastroju jak i ten „spragniony”, „wysuszony” słońcem na plaży.

Jak do nas dojechać ?

Do Pobierowa można dojechać z trzech kierunków: Gryfice-Gostyń, Trzebiatów-Rewal oraz Kamień Pomorski-Szczecin. Pokazuje to załączona obok mapka.

Przed sezonem znajdziecie tu Państwo także rozkład jazdy autobusów i inne wskazówki jak łatwo i szybko można dotrzeć do Pobierowa.

Tu po prostu trzeba przyjechać, odpocząć i zabawić się po całym roku ciężkiej pracy, warto.